Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

świadek czy starosta....a może starościna?

Często bywa tak że starosta weselny jest za razem świadkiem.Nie jest to jednak reguła. Jest to jednak często osoba bliska Parze młodej. Jeżeli jest swiadkiem....to ma do spełnienia dodatkowe obowiązki związane z uczestniczeniem w uroczystości ślubnej zarówno w kościele jak i urzedzie stanu cywilnego.Taka mała uwaga......dobrze aby w takim przypadku świadek pamiętał o dowodzie osobistym oraz by nie zapomniał obrączek :-)

Oczywiście to nie jest powiedziane ze starosta musi być mężczyzną. Bywa że jest nim Pani Staroscina....a zdarza się również i tak że starostami jest dwóch kolegów Pana młodego. Co kraj to obyczaj jak to mówią.....
Ważne jest to by starosta wiedział jakie są jego obowiązki. Jeżeli wodzirej czy inna osoba prowadząca są osobami z doświadczeniem , to potrafią w sposób humorystyczny "nauczyć " mało doświadczonego starostę swoich obowiązków przy okazji świetnie bawiąc przy tym gości. Ważne zawsze jest by było śmiesznie lecz by nikt nie ucierpiał i nie był przy tym obrażany.

obowiązki starosty

Starosta zwyczajowo jest rodzajem łącznika pomiędzy Parą Młodą , gośćmi a obsługą wesela. POwinien dopilnować aby posiłki były na czas wydane.... dogadać sie z kapelą w sprawie muzyki,dedykacji czy ewentualnych życzeń gości.

Jednak jak wszyscy doskonale wiedzą starosta zarządza na weselu również napojami wyskokowymi. To osoba bardzo zapracowana i mająca wiele obowiązków. Do tego bywa że wodzirej lub zespół "wykorzystuje" starostę do pomocy w prowadzeniu konkursów.

starosta to facet z ........ butelką

Butelka to niewątpliwie atrybut starosty. Jednak rola ta jest znacznie trudniejsza niż wiekszości ludzi sie wydaje. Od tego właśnie człowieka zależy wszystko na weselu. Oczywiście dobrze przygotowana orkiestra weselna potrafi dać sobie radę również i bez starosty. Jednak biorąc pod uwagę iż jest on członkiem lub przyjacielem rodziny na pewno łatwiejszy jest kontakt wtedy gdy to starosta angażuje sie również w prowadzenie dobrej zabawy.

przygotowanie Autor